Jan Kozák, závodník Rajawali Sakti

Vytvořeno: 01.10. 2012

Seznam


Rozhovor s Janem Kozákem, závodníkem Rajawali Sakti

Jan Kozák cvičí v našem oddíle již devět let a za tuto dobu dosáhl řady výsledků jak na národních soutěžích, tak i na mezinárodních. V současnosti je členem reprezentačního družstva ČFTKFS a absolvuje přípravu na ME 2013.

 

 

 

 


Jsi několikanásobný vítěz Mistrovství ČR ČFTKFS v disciplině kata, kata tým i kumite, v poslední době se připravuješ i na disciplinu enbu. Která z těchto disciplin je pro tebe nejzajímavější?
Všechny discipliny jsou pro mě zajímavé, ale nejzajímavější z nich je enbu, protože jej cvičím krátce a teprve se s ním seznamuji.
Jaké katy rád cvičíš?
Nejraději cvičím En-pi, s kterou také závodím na soutěžích. Do budoucna ale přemýšlím o změně.
Kromě soutěží se pravidelně účastníš i víkendových seminářů karate. Čím jsou pro tebe přínosné?
Po každém semináři cítím určité zlepšení, a proto chodím pravidelně na každý seminář. Poněvadž chci dosáhnout těch nejvyšších výsledků.
V květnu 2012 jsi startoval na Mistrovství Evropy v Polsku, ale již od září začíná příprava na Mistrovství Evropy 2013 v Praze. Na jaké discipliny se zaměřuješ a jaké jsou tvé sportovní cíle?
Zaměřím se hlavně na disciplíny kata, kumite a enbu. Také bych chtěl s nimi dosáhnout na stupeň vítězů.
Dokážeš si ještě vzpomenout na svůj první start na Mistrovství Evropy mládeže v roce 2004, kde jsi získal první místo v disciplině kata tým?
Ano, to jsem byl ještě malý a neuvědomoval jsem si, co mi tato událost přinesla. Když teď na to vzpomínám, tak mě tato zkušenost připtavila na veškeré závody, které jsem absolvoval a budu absolvovat.
Zúčastnil jsi se již mnoha našich letních soustředění karate. Co se ti líbilo na tom letošním?
Nejvíce mě potěšilo, kolik nových věcí jsem se na letošním soustředění naučil, hlavně v případě kumite.

 

 

       
     

 

Kompletní výsledky Jana Kozáka naleznete v sekci závodníci kozak-jan

Administrace © 2010-2021 RAJAWALI SAKTI