sebeobrana

  1. Základem Fudokan karate je sebeobrana, ale zároveň je to bojové umění, které je nutné vnímat komplexně. Správná sebeobrana předpokládá odpovídající rychlost a sílu, aby mohl být realizován přiměřený protiútok. Různé cíle podmiňují i různé způsoby a intenzitu studia Fudokan karate, což opět znamená i různé použití jednotlivých technik Fudokan karate. Cíl se musí určit maximálně rozhodnou energií, energie pohybu se musí přenést co nejrychleji a nejefektivněji na protivníka.
  2. Pravidelným tréninkem se transformují anatomické části (svaly, šlachy, klouby i kosti), mechanismem kompletní adaptace se u organismu celkově zvětšuje biochemický i fyziologický potencionál. Přitom je mimořádně důležité, aby každé poloze, pozici i pohybu byly přizpůsobeny svaly, šlachy i klouby, aby při interpretaci karate techniky mohly vydržet nastupující vzestup energie.
  3. Provádění základních technik sebeobrany má mnoho výrazů, použití maxima síly je individuální a záleží na určité technice, podmiňují ho i fyziologické schopnosti jedince. Forma cvičení se musí přizpůsobit individuálně každému cvičenci. Metoda cvičení je taková, jakou je schopen karatista přijmout.

volný překlad knihy Moje cseta-Dr.Jorga

Tréninky: 2 krát týdně

  

 

Administrace © 2010-2024 RAJAWALI SAKTI