Úspěchy na ME a MS

ROK 2023

Mistrovství světa Fudokan karate 2023

Ve dnech 23.-26.11. se konalo Mistrovství světa Fudokan karate v Bělehradě, Srbsko. Mistrovství světa probíhalo ve třech kategoriích – Fudokan karate, Sport karate a Budo karate. Do reprezentace ČFTKFS bylo zařazeno i devět závodníků z našeho klubu, kteří celkem vybojovali 5x stříbro a 2x bronz v týmových kategoriích.

VÝSLEDKY ČLENŮ ODDÍLU NA MISTROVSTVÍ SVĚTA

FUDOKAN KARATE KATA TÝM žákyně (2012-2013)

36.Mistrovství Evropy tradičního karate ETKF a Evropský pohár dětí do 13 let
36th ETKF European Traditional Karate Championship and ETKF European Children Cup
Bělehrad, Srbsko, 25.5.2023-29.5.2023

Ve dnech 25.-29.května 2023 se naši závodníci zúčastnili mistrovství Evropy v Bělehradě. V Evropském poháru v kategorii dětí 12-13 let získaly 3.místo závodnice Jana Zubinová, Alžběta Hartmanová, Natálie Řezníčková.
Titul mistra Evropy v disciplíně enbu muži junioři (18-20 let) vybojovali Lukáš Budínský a Jan Vejchodský

EVROPSKÝ POHÁR 2023 3.místo kata tým Jana Zubinová, Alžběta Hartmanová, Natálie Řezníčková.

MISTROVSTVÍ EVROPY 2023 1.MÍSTO enbu muži junioři (18-20 let) Lukáš Budínský a Jan Vejchodský

FOTOGALERIE

ROK 2022

EVROPSKÝ POHÁR MLÁDEŽE A MISTROVSTVÍ EVROPY 2022

Nejvyšší evropské soutěže, Evropský pohár dětí do 13 let a Mistrovství Evropy Fudokan karate (kadeti s starší), se konaly ve dnech 19.10.-24.10.2022 v Rimini, Itálie
Z našeho oddílu se Evropského poháru zúčastnilo 5 dětí- Karolína Gondeková, Jana Zubinová, Alžběta Hartmanová, Filip Hartman a Michal Gondek. Všechny děti předvedly skvělé výkony a obstály i v silné mezinárodní konkurenci. Jana Zubinová obsadila druhé místo na kata v kategorii Sport karate. Filip Hartmam získal bronz v kategorii Sport karate, další bronz vybojoval na kata Fudokan karate a také získal třetí místo v disciplíně kata tým.
Mistrovství Evropy Fudokan karate se zúčastnil Lukáš Budinský (17 let, junior) a Dominik Lekovský (kadet, 14 let). Dominik získal třetí místo v disciplíně kata.

EVROPSKÝ POHÁR MLÁDEŽE A MISTROVSTVÍ EVROPY 2021

Ve dnech 3. až 5. října naši závodníci nominovaní do reprezentace ČFTKFS se zúčastnili Mistrovství Evropy Fudokan karate (WFF) v Polsku. Největším úspěchem je zlato v kumite, které vybojoval Petr Suja a stříbro, které získal Luboš Sajko v disciplíně kata. Tomáš Zummer byl čtvrtý na kata v kategorii juniorů.

Světový pohár Fudokan Karate pro děti do 13 let

Datum a místo konání: 30.10-3.11.2019 Německo, Sindelfingen (u Stuttgartu)

Světový pohár karate dětí do 13 let a Mistrovství světa Fudokan karate juniorů a seniorů se konalo ve dnech 31.10.-3.11.2019 v Německu, Sindelfingen. Z našeho oddílu se na tento šampionát nominovalo do národního týmu celkem 24 závodníků (13 dětí, 7 juniorů, 4 senioři).
Naši závodníci skvěle obstáli v silné mezinárodní konkurenci. Jakub Urík vybojoval bronz v kategorii do 7 let a další bronz také získal Filip Hartman v kategorii 8-9 let. V týmových kategoriích naši závodníci získali dvakrát stříbrné medaile, které vybojoval tým ve složení Jakub Urík, Filip Hartman, David Komínek (8-9 let) a další stříbrný tým (10-11 let) tvořili závodníci Michael Gondek, Adam Kingham, Jakub Slaba. Kata tým dívek ve složení Karolína Gondeková, Klára Uríková, Hana Rlůžičková získal 4.místo. Rovněž dobré sportovní výkony předvedli i další závodníci z našeho oddílu: Martin Málek, Dominik Lekovski, Alice Pavelková, Lukáš Budínský
Mezi medailisty na Mistrovství světa se zařadili i naši juniorští reprezentanti: Vojtěch Malecha vybojoval 3.místo na kumite. V týmových disciplinách kata obsadily třetí místo juniorky Michaela Kutnohorská, Jindřiška Jermářová, Adéla Kolářová a druhé místo v týmech kata vybojovali muži ve složení Jan Mackovčak, Tomáš Zummer, Tomáš Kutnohorský. Junioři byli úspěšní i v další disciplíně enbu, kde Michaela a Tomáš Kutnohorský získali stříbrné medaile, Tomáš Zummer a Jan Mackovčak obsadili 4.místo.
Úspěšnou sérii medailí završila i nejvyšší kategorie seniorů (21-35 let) ziskem bronzu na kumite tým – Ladislav Tranta, Karel Minichbauer a Robin Šimánek (KK Beringen).
Celkem naši závodníci vybojovali 9 cenných medailových umístění.

Velmi děkujeme za podporu a pomoc všem rodičům, kteří s námi cestovali na Mistrovství světa. Fotografie z akce budou průběžně doplňovány.