Úspěch na Mistrovství světa

Vytvořeno: 05.11. 2019

Seznam

Světový pohár karate dětí do 13 let a Mistrovství světa Fudokan karate juniorů a seniorů se konalo ve dnech 31.10.-3.11.2019 v Německu, Sindelfingen. Z našeho oddílu se na tento šampionát nominovalo do národního týmu celkem 24 závodníků (13 dětí, 7 juniorů, 4 senioři).
Naši závodníci skvěle obstáli v silné mezinárodní konkurenci. Jakub Urík vybojoval bronz v kategorii do 7 let a další bronz také získal Filip Hartman v kategorii 8-9 let. V týmových kategoriích naši závodníci získali dvakrát stříbrné medaile, které vybojoval tým ve složení Jakub Urík, Filip Hartman, David Komínek (8-9 let) a další stříbrný tým (10-11 let) tvořili závodníci Michael Gondek, Adam Kingham, Jakub Slaba. Kata tým dívek ve složení Karolína Gondeková, Klára Uríková, Hana Rlůžičková získal 4.místo. Rovněž dobré sportovní výkony předvedli i další závodníci z našeho oddílu: Martin Málek, Dominik Lekovski, Alice Pavelková, Lukáš Budínský
Mezi medailisty na Mistrovství světa se zařadili i naši juniorští reprezentanti: Vojtěch Malecha vybojoval 3.místo na kumite. V týmových disciplinách kata obsadily třetí místo juniorky Michaela Kutnohorská, Jindřiška Jermářová, Adéla Kolářová a druhé místo v týmech kata vybojovali muži ve složení Jan Mackovčak, Tomáš Zummer, Tomáš Kutnohorský. Junioři byli úspěšní i v další disciplíně enbu, kde Michaela a Tomáš Kutnohorský získali stříbrné medaile, Tomáš Zummer a Jan Mackovčak obsadili 4.místo.
Úspěšnou sérii medailí završila i nejvyšší kategorie seniorů (21-35 let) ziskem bronzu na kumite tým – Ladislav Tranta, Karel Minichbauer a Robin Šimánek (KK Beringen).
Celkem naši závodníci vybojovali 9 cenných medailových umístění.

Velmi děkujeme za podporu a pomoc všem rodičům, kteří s námi cestovali na Mistrovství světa. Fotografie z akce budou průběžně doplňovány.