Mistrovství světa Fudokan karate Praha 2013

Vytvořeno: 31.12. 2013

Seznam


World Fudokan Karate Championship (29.11.-1.12.2013) probíhal v několika úrovních, které organizačně připravila ČFTKFS s předsedou Rachmy Soebajo. Vedle hlavní sportovní události roku se MS také stalo důležitou společenskou akcí za podpory a účasti významných českých státních představitelů (MS se zúčastnilo 50 čestných hostů). V rámci MS se uskutečnila důležitá mezinárodní jednání WFF zahrnující programy na příštích 7 let. 1. Poprvé v historii Fudokan karate , jsme měli účast ze všech kontinentů , tj. Evropa , Asie , Amerika , Afrika, Oceánie .

World Fudokan Karate Championship probíhal pod záštitou prezidenta ČR Miloše Zemana. Children World Fudokan Cup získal záštitu Mgr.Jany Černochové, starostky městské části Praha 2, která věnovala do soutěže originální medaile Bohemia Chrystal.

Na šampionátu startovalo 951 závodníků. Televizní vysílání na internetu (streaming) překonalo naše očekávání, zaznamenalo 38.000 shlédnutí. Diváci měli možnost v přímém přenosu sledovat nejen všechny zápasy, ale také rozhovory s prezidenty národních federací a trenéry, aktuálně byly zařazovány rozhovory s vítězi šampionátu. Obratem jsme dostávali příznivé odezvy z celého světa.

V pátek (29.11.2013) se konal „Children World Fudokan Cup“ - probíhaly soutěže dětí do 13let, které byly tradičně zahájeny speciálním seminářem pro všechny registrované závodníky pod vedením Prof.Dr.Iliji Jorgy, Soke 10 Dan.

World Fudokan Karate Championship byl otevřen v sobotu starostkou Mgr.Janou Černochovou, která také udělila cenu Fair Play závodníkovi Tomáši Kutnohorskému, členu reprezentačního družstva ČFTKFS, za sportovní chování. V sobotu a v neděli probíhaly eliminační a semifinálové zápasy závodníků v kategoriích kadet, junior, senior a veteráni.

Slavnostního zahájení finálových zápasů (neděle 1.12.2013, 16.00 hodin) se zúčastnila také celá řada významných hostů. Z diplomatické sboru se na šampionát dostavili zástupci velvyslanectví v ČR J.E. Maja Mitrović, (ambasadorka Srbské republiky v ČR), J.E. Sergey B.Kiselev (velvyslanec Ruské federace

v ČR), J.E.Shri Ashok Venkatesan (velvyslanec Indie v ČR ), dále zástupci velvyslanectví z Indonésie a další.
Z kanceláře prezidenta ČR pozvání přijali PaedDr. Hynek Kmoníček a další hosté.

Rovněž se zúčasnili zástupci sponzorských firem.

Mezi významné zahraniční čestné hosty, kteří přijeli na šampionát, patří paní Marta Stuparu (Rumunsko), pan Abdullah (Jižní Afrika), pan Zurab Merabiswili (Gruzie), pan Suchbatar Sadbu (Mongolsko), pan Rusmin (Indonesie) řada dalších.
Uvítali jsme zde také známé osobnosti českého karate, které patří k zakladatelům karate v ČR – pan Josef Zvěřina, Ing.Pavel Král, František Kolář a Josef Rajchert.

Na slavnostním zahájení Prof.Dr.Ilija Jorga předal pamětní plakety za rozvoj karate Fudokan vybraným zástupcům národních federací, kteří významným způsobem přispěli k rozvoji karate Fudokan na národní i mezinárodní úrovni.

Další fotografie z MS jsou také na Portálu WFF

Oddíl Rajawali Sakti děkuje všem pořadatelům a rodičům, kteří pomáhali na Mistrovství světa.

 

Galerie

Administrace © 2010-2024 RAJAWALI SAKTI