Simona Koudelková, závodnice Rajawali Sakti

Vytvořeno: 04.09. 2012

Seznam

Rozhovor se Simonou Koudelkovou, závodnicí oddílu karate Rajawali Sakti

Simona Koudelková cvičí karate v našem oddíle již od šesti let a po celou dobu se pravidelně účastní národních soutěží ČFTKFS i všech oddílových akcí. V posledních letech byla zařazena do reprezentace ČFTKFS a reprezentuje nás na nejvyšších evropských i světových soutěžích (ME a MS). Letos úspěšně složila zkoušku na 1 Dan a při té příležitosti nám odpověděla na několik otázek.

Na letošním soustředění karate na Monínci jsi složila zkoušku na 1 Dan. Co to pro tebe znamená a jak se ti líbilo soustředění celkově?
No tak soustředění se mi letos moc líbilo, musím říct že bylo zatím asi to nejlepší na jakém jsem kdy byla. A to že jsem udělala zkoušky na černý pásek, upřímně řečeno je to zvláštní pocit, nevím co k tomu říct. Určitě mám z toho velkou radost.
V květnu jsi se zúčastnila Mistrovství Evropy v Polsku. Jak byla náročná příprava na tento šampionát?
Tak lehké to nebylo, ty tři tréninky týdně už člověku dají zabrat, ale když to dělá kvůli něčemu takovému jako je účast na ME tak to dodává vůli pokračovat.
Jaký je tvůj nejsilnější dojem z Mistrovství Evropy v Polsku?
Tak asi nejzajímavější co tam pro mě bylo, je finále kumite seniorů a celkově vlastně všechna finále
byla hodně zajímavá.
Jsi pravidelnou úspěšnou účastnicí národních soutěží ČFTKFS. Kolik máš doma již pohárů a kde si je vystavuješ? Který pohár je pro tebe nejcennější?
Pohárů mám doma 14 a asi nejcenější z nich je pro mě je ten úplně první. Je z roku 2008 z mistrovství ČR a nejspíš ani nebyl za první místo, ale byl prostě první a to mu dává zlatý punc slávy. Jinak poháry mám vystavené ve svém pokoji ve vitríně a pak různě na skříňkách.
Od září začíná příprava reprezentace na nadcházející Mistrovství Evropy 2013. Na jaké discipliny se budeš připravovat?
Na ME 2013 bych určitě ráda soutěžila v katě a potom možná v Enbu, ale to asi podle toho jestli bych to měla s kým cvičit a jestli by se to vůbec stihlo natrénovat, protože jinak by to nemělo smysl. (pozn.RS soutěžní disciplina enbu se nacvičuje ve dvojicích a je opravdu náročná na přípravu)